Tio i topp  2019 t o m Lidköping 2019-05-11
Poängberäkningsregler
 

FŲr att se stamtavla, titlar och bild, klicka pŚ hundens namn.

FrŚgor angŚende pošnglistorna utstallningsresultat@sbc-beardedcollie.com
Listorna kontrolleras och korrigeras löpande under året!

Topplistor 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017

Ňrets Utstšllningshane

1

Goonie's Highlander Lad
Mona Vigren, Grums
19

pošng

2
  Heather Mist Express Yourself
Mimmi Halvarsson, Borlänge
17  pošng
3

Hillbacka Bodyguard
Ann-Charlotte Boman, Hammarö

16 pošng
4
  Lärkängen's First In Line
Inga-Lis Myhrberg, Arvika
15 pošng
4
 

Nickelbys Umber Knight
Jeanette Langen Hedman, Sandviken

15 pošng
6

Goonie's Knight To Remember

Mona Vigren, Grums

14 pošng
7
Lärkängen's Fame And Fortune
Anne-Lie Skau, Arvika
9 pošng
8

Alistair's Teach Me Tiger
Johan Andersson & Nina Lönner Andersson, Hammarö

8 pošng
8

Moonfellow Free Spirit

Pernilla Engstrand, Lidhult

8 pošng
10

Heather Mist Hakuna Matata
Marie Långsved, Sandviken

7 pošng

Se detaljerad lista här

 

Ňrets Utstšllningstik

 

1

Hillbacka Awesome
Ann-Charlotte Boman, Hammarö
13

 pošng

2
  Hillbacka Botox
Ann-Charlotte Boman, Hammarö
10 pošng
3
  Alistair's You Only Live Once
Veronica Blixt, Askersund
7 pošng
3
  Heather Mist Hot Honey Rag
Sara Andersson, Öjebyn
7 pošng
5
Goonie's Keep Shining
Gun Jansson, Skoghall
6 poäng
5
  Old Smuggler's Jazzkatten
Charlottte Laning Vrethammar, Tystberga
6 pošng
7
  Alistair's Ain't No Saint
Linda Janliden Resare, Karlstad
5 pošng
7
  Beastly's Raspberry Fizz
Elicabeth Lind, Kungsör
5 pošng
7
  Falkstolhågen's Sweet Dreams
Kirsti Larsen, Norge
5 pošng
7
  Vallklanens Armadale Gal
Inger Leppäjoki, Simlångsdalen
5 pošng

 

Se detaljerad lista här

 

Ňrets Utstšllningsveteran

 

1

Goonie's Highlander Lad
Mona Vigren, Grums

23

 pošng

2
  Nickelbys Umber Knight
Jeanette Langen Hedman, Sandviken
17 pošng
3
 

Heslaby Gently Peach
Elenor Andersson, Ljusdal

7 poäng
4
      poäng
5
      poäng



Se detaljerad lista hšr