2011-05-22 Hässleholm SBC

Domare: Janet Lewis, kennel Potterdale, England

Domare, valpar: Glenda O'Connell, kennel Atherleigh, England

BIR
Typografen's Network Netiquette
Liz Rundberg, Ängelholm

BIM
SE UCH DK UCH Double Happy Smartness
Tina Lejonsson, Rydsgård
 

 

Klicka på hundnamnen för stamtavla och foto.

Click on the dogs name to see pedigree and photo.

 

Hanar

 

Tikar

valp 4-6 (1)

valp 4-6 (3)

1

Alistair's One To Die For
Margareta Toftevall, Kungsbacka

HP

1

Alistair's One Look You're Hooked
Johan Andersson & Nina Lönner Andersson, Hammarö

HP

BIR-VALP

2

   

2

Beardmarked's Come An' Get It
Tina Lejonsson, Rydsgård

 

3

   

3

Alistair's Over The Moon
Geron Pihl, Jönköping

 

4

   

4

 

 

Valp 6-9 (2)

Valp 6-9 (2)

1

Nickelbys Un-Touch-Able
Carina Stääv, Strängnäs

HP

BIM-VALP

1

Honeytaste Glamourizer
Marie Ullatti Östra Sönnarslöv

HP

2

Nickelbys Undonbtedly Mine
Carina Stääv, Strängnäs

HP

2

Fiordiligi Z Domu Etny
James Nydahl, Skivarp
HP

3

   

3

 

 

4

   

4

 

 

Junior (3)

Junior (3)

1

Highflying Home Swede Home
Lars Ryba, Helsingborg

CK

1

Vallklanens Lady Bannockburn
Leppäjoki. Simlångsdalen

 

2

Pattishawl Just Alistair's
Johan Andersson & Nina Lönner Andersson, Hammarö

CK

2

   

3

La-Faja's Handsome Lad
Karen Sörensen, Klippan

CK

3

   

4

 

 

4

   

Unghund (6)

Unghund (4)

1

Honeytaste Son Of A Bitch
James Nydahl, Skivarp

CK

1

Alistair's Magnificant
Gunn Hellbom, Linköping

CK

2

Beastly's Tweed Kettle
Madeleine Holmquist, Fjälkinge

CK

2

Nickelbys Truly Mine
Stääv, Strängnäs

 

3

No-Nonsense's Jérôme
Ingela & Morgan Sandström, Yngsjö

 

3

   

4

Beastly's Scottish Kedgeree
Sophie Möller, Malmö

 

4

   

Öppenklass (14)

Öppenklass (18)

1

DK UCH Highflying Harvest Moon
Joy Pedersen, Danmark

CK

1

Typografen's Network Netiquette
Liz Rundberg, Ängelholm

CK

2

NO V-09 Ramsgrove Borkason
U Göransson M Lundell C Sandberg, Gävle

CK

2

Typografen's Neep Neep
Mimmi Halvarsson, Borlänge

CK

3

Honeytaste Mr Big
Maria Persson, Löddeköpinge

CK

3

Dreamfactory Brilliant
Caroline Övall, Vollsjö

CK

4

Dreamfactory Broadway
Sven-Inge Eriksson, Partille

CK

4

Beardmarked's Yippie-Ki-Yay
Charlotta Olsson, Vejbystrand

CK

Championklass (12)

Championklass (11)

1

SE UCH DK UCH Double Happy Smartness
Tina Lejonsson, Rydsgård

CK

1

PL CH, PL JCH, HT Dream About Dzamila Z Domu Etny
Dagmara Boltrukiewicz, Polen

CK

2

SE UCH Alistair's King Of The Castle
Marie Långsved, Gävle

CK

2

SE UCH Farmarens Hallo Dollie
U Göransson M Lundell C Sandberg, Gävle

CK

3

SE UCH Malinda's Don Juan
Ulrika Petersson, Ronneby

CK

3

SE UCH NO UCH NV-09 SE V-10 Alistair's Fly Me To The Moon
Johan Andersson & Nina Lönner Andersson, Hammarö

CK

4

SE UCH Alistair's Jump For Joy
Ann-Charlotte Boman, Hammarö

CK

4

SE UCH FI UCH NO UCH DK UCH Beardmarked's Peek A Boo
Liz Rundberg, Ängelholm

CK

Veteranklass (2)

Veteranklass (3)

1

NORDUCH SV-03 Shorelines Aquarius
Marie Wastegren, Åhus

CK

1

C.I.B FI UCH NO UCH NORD V-07 SE UCH Nickelbys On-Going Business
Tina Bengtsson, Tumba

CK

2

C.I.B NO UCH EE CH SE UCH Farmarens Weeping Willow
Linnea Sandberg, Gävle

CK

2

Mac Baffi's Donna Karan
Anita Håkansson, Södra Sandby

 

3

   

3

Tre's Hildur
Ulla Gustafsson, Åsbro

 

4

   

4

 

 

Bästa hanhund

Bästa tik

1

SE UCH DK UCH Double Happy Smartness
Tina Lejonsson, Rydsgård

 

1

Typografen's Network Netiquette
Liz Rundberg, Ängelholm

CERT

2

SE UCH Alistair's King Of The Castle
Marie Långsved, Gävle

 

2

PL CH, PL JCH, HT Dream About Dzamila Z Domu Etny
Dagmara Boltrukiewicz, Polen

R-CERT

3

DK UCH Highflying Harvest Moon
Joy Pedersen, Danmark

CERT

SE UCH

3

SE UCH Farmarens Hallo Dollie
U Göransson M Lundell C Sandberg, Gävle

 

4

NO V-09 Ramsgrove Borkason
U Göransson M Lundell C Sandberg, Gävle

R-CERT

4

SE UCH NO UCH NV-09 SE V-10 Alistair's Fly Me To The Moon
Johan Andersson & Nina Lönner Andersson, Hammarö